Nasz profil na Facebooku Biuletyn Informacji Publicznej English Deutsch English English

Tour de Pologne w miastach metropolii

74. Tour de Pologne UCI World Tour to kolarska liga mistrzów i jedyna okazja w roku, żeby na polskich drogach obserwować najlepszych zawodników w światowym peletonie. Wyścig, który przed nami, potrwa od 29 lipca do 4 sierpnia i skupi się na południu Polski, w tym w wielu miastach metropolii. W ciągu siedmiu dni kolarze przejadą dokładnie 1144 kilometry. Odwiedzą ponad 500 miejscowości.

Jedyny typowo sprinterski, 2. etap tegorocznego Tour de Pologne rozpocznie się w Tarnowskich Górach. Stamtąd kolarze ruszą w stronę stolicy Górnego Śląska. Po drodze czeka ich walka na trzech lotnych premiach w Piekarach Śląskich, Chorzowie i Siemianowicach Śląskich, a także premii specjalnej w Bytomiu. Zanim dojdzie do jednego z najszybszych finiszów na świecie, peleton przejedzie ulicami Katowic. Trasa trzech rund o długości 17,5 kilometra wiedzie przez najbardziej zielony zakątek miasta, w okolicach Doliny Trzech Stawów. Na Alei Wojciecha Korfantego i ulicy Henryka Mikołaja Góreckiego usytuowane zostały dwie górskie premie. Sprint w okolicach „Spodka” to moment, który przyprawi o mocniejsze bicie serca nie jednego kibica.

Na III etapie 74. Tour de Pologne 31 lipca, odbędzie się Lotna Premia w Mysłowicach. Premia specjalna na czwartym etapie ulokowana została w Knurowie, a Meta etapu, liczącego 238 km, będzie w Zabrzu. Najlepsi kolarze z całego świata pokonają trzy pętle ulicami miasta finiszując w sąsiedztwie Areny Zabrze.

Program wyścigu, mapy oraz inne informacje tutaj.

© Metropolia "Silesia" 2014

(32)2530425biuro@gzm.org.pl

40-053 Katowice, ul. Barbary 21a