Nasz profil na Facebooku Biuletyn Informacji Publicznej English Deutsch English English

Silesia Marathon i otwarcie Śląskiego

1 października wystartuje 9. edycja największej masowej imprezy sportowej na Śląsku i będzie także punktem dnia otwartego Stadionu Śląskiego.

Przed nami bieg, którego trasa prowadzi ulicami czterech miast: Katowic, Mysłowic, Siemianowic Śląskich i Chorzowa, a finisz zaplanowano na bieżni Stadionu Śląskiego. Do startu w zawodach zgłosiło się ponad 7500 biegaczy z Polski i 30 krajów z całego świata, a listy startowe nie zostały jeszcze zamknięte. Więcej na stronie organizatorów maratonu.

Dzień otwarty stadionu również odbędzie się 1 października, w trakcie którego wszyscy chętni będą mogli przyjrzeć się mu z bliska, zobaczyć finał i dekorację zwycięzców maratonu czy cofnąć się o kilkadziesiąt lat i wziąć udział w sportowej lekcji historii, kibicując uczestnikom pamiętnego meczu Polska – ZSRR z 1957 roku. W godzinach 10-18 będzie można bezpłatnie wejść na obiekt i otrzymać pamiątkowy bilet wstępu na zmodernizowany Stadion Śląski.

Zobacz film promocyjny o stadionie.

„Za kilkadziesiąt godzin na stadion wbiegną sportowcy, a wśród nich mieszkańcy regionu. O to nam chodziło, żeby to właśnie oni otworzyli ten wyjątkowy obiekt, który, o czym jestem przekonany, będzie powodem do dumy. Zachęcam wszystkich, którzy chcieliby zobaczyć, jak prezentuje się ta sportowa arena po modernizacji, by pojawili się na stadionie, przeżywali sportowe emocje i dopingowali maratończyków, którzy będą wbiegali na metę” – zachęcał marszałek Wojciech Saługa.

W konferencji zapowiadającej maraton i atrakcje związane z otwarciem stadionu uczestniczyli obok marszałka Wojciecha Saługi m.in. prezes Stadionu Śląskiego Krzysztof Klimosz i wiceprezydent Katowic Waldemar Bojarun.

„To potężna, wielofunkcyjna i jednocześnie najnowocześniejsza arena lekkoatletyczna w kraju, dlatego cieszę się, że ten królewski, maratoński dystans otworzy ten obiekt dla sportowców, ale przede wszystkim dla mieszkańców” – mówił Krzysztof Klimosz, prezes Stadionu Śląskiego.

Uczestnicy PKO Silesia Marathon pobiegną w tym roku przez cztery miasta regionu: Katowice, Mysłowice, Siemianowice Śląskie i Chorzów. Maratończycy wystartują o godz. 9.00 w Katowicach, a skończą bieg na nowej bieżni Stadionu Śląskiego.

„Dziewięć lat temu, startując sprzed bram Stadionu Śląskiego, marzyliśmy o tym, by wbiec na ten obiekt i dziś spełniają się marzenia nie tylko nasze, organizatorów, ale przede wszystkim samych biegaczy. To okazja nie tylko do realizacji sportowych pasji, ale także do promocji Stadionu Śląskiego i całego regionu. Kilka tysięcy biegaczy otworzy nowy rozdział w historii tego wyjątkowego obiektu” – podkreślał organizator PKO Silesia Marathon Bohdan Witwicki.

W ramach biegowego święta rozegrane zostaną trzy biegi: Mini Silesia Marathon, PKO Silesia Marathon oraz PKO Silesia Półmaraton. To największa impreza biegowa w regionie i jeden z pięciu największych biegów maratońskich w Polsce. Do startu w tegorocznej, dziewiątej edycji zgłosiło się 7680 zawodników z Polski i 30 krajów świata.

 

© Metropolia "Silesia" 2014

(32)2530425biuro@gzm.org.pl

40-053 Katowice, ul. Barbary 21a