Nasz profil na Facebooku Biuletyn Informacji Publicznej English Deutsch English English

Świętochłowice

Świętochłowice - miasto położone w centrum Metropolii Silesia, oddalone od Katowic o kilka minut jazdy samochodem - należą do jednego z najgęściej zaludnionych miast w Polsce i w Europie – blisko 4 tys. osób na 1 km kw.

Świętochłowice zmieniają się nie tylko poprzez działania ekologiczne, ale również poprzez nowe inwestycje. Dumą miasta jest Ośrodek Sportu i Rekreacji „Skałka”, gdzie na 32-hektarowym terenie czekają na gości liczne atrakcje: nowoczesny, ekologiczny basen, w którym woda /podgrzewana przez system kolektorów słonecznych/ filtrowana jest bez użycia środków chemicznych, korty do squash’a, wyciąg do wakeboardingu, przystań kajakowa. Otwarte w 2014 r. Muzeum Powstań Śląskich przyciąga rzesze zwiedzających.

W najbliższych planach inwestycyjnych miasta jest przebudowa stadionu w formule PPP na stadion wielofunkcyjny z możliwością organizowania zawodów ekstraligi żużlowej oraz budowa pasywnej hali widowiskowo-sportowej.

Dostępność komunikacyjna terenów inwestycyjnych, status  specjalnej strefy ekonomicznej, uregulowany stan prawny, wyposażenie w niezbędną infrastrukturę techniczną – to dodatkowe atuty czyniące ze Świętochłowic miejsce atrakcyjne dla inwestora.  

Oferta DTS pd

Oferta DTS pn

Oferta Kolonia Zygmunt

Oferta Mielęckiego

Oferta Stadion

Oferta Uroczysko

Oferta Uroczysko 2

Oferta Zielona

 

 

© Metropolia "Silesia" 2014

(32)2530425biuro@gzm.org.pl

40-053 Katowice, ul. Barbary 21a