Nasz profil na Facebooku Biuletyn Informacji Publicznej English Deutsch English English

Zabrze

Miasto Zabrze położone jest w zachodniej części Aglomeracji Górnośląskiej i obejmuje swym obszarem powierzchnię 80,40 km2. Miasto Zabrze liczy około 175 tysięcy mieszkańców.

W mieście działają znane i cenione ośrodki naukowe, takie jak Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla, Instytut Podstaw Inżynierii Środowiska Polskiej Akademii Nauk oraz Śląskie Centrum Chorób Serca. Również w Zabrzu znajdują się filie wyższych uczelni publicznych m.in. Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Politechniki Śląskiej w Gliwicach oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach.

Zabrze jest jednym z najlepiej skomunikowanych miast w Polsce. Przez miasto przebiega autostrada A4 autostrada  A1 oraz Drogowa Trasa Średnicowa przebiegająca przez centra miast Aglomeracji Górnośląskiej. Warto zaznaczyć, że w Zabrzu znajdują się 4 zjazdy z autostrady – 1 zjazd z autostrady  A4
 i 3 zjazdy z autostrady A1. W promieniu 90 km od Zabrza znajdują się 3 międzynarodowe lotniska: Katowice-Pyrzowice, Kraków-Balice oraz Ostrawa.

Miasto posiada ponad 700 ha terenów inwestycyjnych przeznaczonych pod przemysł, usługi oraz budownictwo. W Zabrzu znajduje się również Specjalna Strefa Ekonomiczna gdzie obecnie dostępnych jest około 63,4 ha gruntów inwestycyjnych. Powierzchnia gruntów inwestycyjnych sąsiadujących z terenem specjalnej strefy to około 44,1 ha. Poza ulgami związanymi z podatkiem dochodowym od firm działających w Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Wszystkie informacje odnośnie dostępnych gruntów inwestycyjnych znajdują się na stronie www.dlainwestora.um.zabrze.pl

Oferta KSSE

Oferta Handlowa

Oferta Knurowska

Oferta Lompy

Oferta  Ziemska

Do pobrania:

© Metropolia "Silesia" 2014

(32)2530425biuro@gzm.org.pl

40-053 Katowice, ul. Barbary 21a