Nasz profil na Facebooku Biuletyn Informacji Publicznej English Deutsch English English

Aktualności

Piekary Śląskie: Rodzinnie w Piekarach

zdjęcia bliźniaków z 1912 roku, ślub uchwycony… 100 lat temu, małżeństwo na wakacjach na przełomie XIX wieku - tak w niewielkim skrócie można opisać wystawę fotograficzną „Ona i on w obiektywie”, którą już 16 maja br będzie można zobaczyć w Piekarach Śląskich. Na wernisaż nadesłano przeszło 350 zdjęć …pożółkłych, lekko zniszczonych, ale cennych w rodzinnych archiwach.

Tychy: Mistrzostwa Europy Prezydentów i Burmistrzów

Za kilka dni Tychy staną się stolicą europejskiej piłki. Przez cztery dni w mieście będzie można oglądać mecze na naprawdę najwyższym poziomie, bo poziom zajmowanych stanowisk przez zawodników robi wrażenie. Na murawie pojawią się prezydenci i burmistrzowie z ośmiu europejskich państw.

Tychy: Aquapark - konkurs rozstrzygnięty

Baseny ze sztucznymi falami, skały, wodospady, gejzery, wysepki i zespół zjeżdżalni to tylko niektóre atrakcje, jakie będzie można znaleźć w tyskim Aquaparku. Dziś rozstrzygnięto konkurs na koncepcję architektoniczno-funkcjonalną Parku Wodnego w Tychach.

Rozpoczyna się kolejny projekt finansowany ze środków unijnych

Górnośląski Związek Metropolitalny rozpoczyna realizację międzynarodowego projektu pn. „SERPENTE – Poprawa Efektywności Energetycznej Obiektów Użyteczności Publicznej” (ang. SERPENTE - Surpassing Energy Targets through Efficient Public Buildings). Przedsięwzięcie realizowane będzie w okresie od 01.01.2012 r. do 31.12.2014 r. (36 m-cy) i współfinansowane w 85% ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu INTERREG IV C (tj. 1,5 mln euro z 1,9 mln euro - całkowitej wartości projektu).

Piekary Śląskie: Najlepsi pokażą murala

Jedni z najlepszych specjalistów od malowania murali w Polsce poprowadzą warsztaty w czasie piekarskiego Street Art Festivalu. Uczestnicy zajęć poznają techniki posługiwania się „puszkami”, a najlepsze prace będą mogli zobaczyć mieszkańcy na specjalnej wystawie. Warsztaty odbędą się 21. kwietnia o 15.00 (Bartosz Ślusarski i Wunder Fabrik) oraz 22. kwietnia o 10.00 (0700 team). Zapraszamy wszystkich chętnych. Wstęp wolny!

Tychy: Aktywni 60 +

Lekcje tańca, potańcówki, kino, ćwiczenia na matach oraz wiele atrakcji dla miłośników gier planszowych i szachów – to tylko kilka z propozycji, jakie przygotowano dla tyskich seniorów. W kwietniu ruszy w mieście program „Aktywni60 +” .

Międzynarodowy projekt SERPENTE rozpoczęty

Metropolia Silesia uczestniczy w kolejnym unijnym projekcie poświeconym poprawie efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej. Zgodnie z oficjalnym harmonogramem projekt rozpoczął się styczniu 2012 r., jednak w praktyce pierwsze spotkanie wszystkich 10. partnerów odbyło się w dniach 16-18 kwietnia br. w Brukseli.

Świętochłowice: Ekologiczna bomba przestanie tykać

W Świętochłowicach podpisana została umowa między Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach a miastem Świętochłowice, dzięki której dofinansowane zostaną prace związane z oczyszczeniem stawu Kalina wraz z terenem przyległym.

Gliwice: Pacjenci są juz bezpieczni

Miasto Gliwice przejęło od Ministerstwa Obrony Narodowej 106. Szpital Wojskowy mieszczący się przy ul. Zygmunta Starego 20. Dzięki temu ta ważna placówka medyczna nadal będzie służyć gliwiczanom.

© Metropolia "Silesia" 2014

(32)2530425biuro@gzm.org.pl

40-053 Katowice, ul. Barbary 21a