Nasz profil na Facebooku Biuletyn Informacji Publicznej English Deutsch English English

Aktualności

Śląskie jak magnes dla inwestorów

Województwo śląskie na pierwszym miejscu w rankingu atrakcyjności inwestycyjnej Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową. Po raz szósty eksperci gospodarczy prześwietlili dokładnie województwa, badając najważniejsze czynniki sprzyjające inwestycjom. Na liście znalazło się sześć województw o najwyższej i ponadprzeciętnej atrakcyjności inwestycyjnej.

Projekt PERIURBAN PARKS

W ramach realizacji międzynarodowego projektu Periurban Parks - Improving Environmental Conditions (tj. Poprawa warunków środowiskowych na pograniczach obszarów miejskich) 23-24 września 2010 r. odbyło się kolejne spotkanie w Sofii. Dla Górnośląskiego Związku Metropolitalnego, który dołączył do projektu 3 miesiące temu, było to pierwsze spotkanie z pozostałymi trzynastoma partnerami z różnych państw Europy.

Dąbrowa Górnicza: Zero tolerancji

Sytuacja jest pod kontrolą. Wczorajsze zatrzymanie było zaplanowane i mieliśmy pełną wiedzę o prowadzonym postępowaniu. Dla tego typu zachowań musi być zero tolerancji. – podsumowuje wczorajsze zatrzymanie Zbigniew Podraza, prezydent Dąbrowy Górniczej.

Gliwice wśród informatycznych liderów

Dobra i skuteczna informatyka korzysta z narzędzi, których nie widać, ale z pewnością można dostrzec efekty ich stosowania. Doskonale zdawali sobie z tego sprawę jurorzy tegorocznego konkursu pod nazwą „LIDER INFORMATYKI 2009”, przeprowadzonego w całym kraju pod patronatem ministra gospodarki, Waldemara Pawlaka, wiceprezesa Rady Ministrów. Wyróżnili m.in. Urząd Miejski w Gliwicach za efektywne korzystanie z nowoczesnych technologii informatycznych w codziennej działalności.

Polityka rowerowa w Dąbrowie

Dąbrowa Górnicza stała się dzisiaj drugim miastem województwa śląskiego, w którym uchwalony został strategiczny dla miast „rowerowy” dokument – Polityka Rowerowa miasta Dąbrowa Górnicza. Jako pierwsze podobny dokument przyjęły Katowice.

Najbliższa konferencja

Górnośląski Związek Metropolitalny zaprasza na konferencję pt.: „Związki metropolitalne w Europie - Regionalny Związek Zagłębia Ruhry RVR oraz Górnośląski Związek Metropolitalny GZM - struktura, rozwój, współpraca”

Tychy: Ruszyła przebudowa placu św. Anny

Już za kilka miesięcy plac św. Anny w Tychach – centrum socrealistycznego osiedla z lat 50-tych ubiegłego wieku będzie znów jedną z najpiękniejszych wizytówek miasta. Właśnie rozpoczęła się jego przebudowa, plac kosztem blisko 3 milionów złotych zostanie odnowiony i gruntownie zmodernizowany.

Od miasta do metropolii

Metropolia „Silesia” była organizatorem konferencji pt.: „Od miasta do metropolii – drogi rozwoju Europy”, która odbyła się 19 i 20 listopada 2009 r. w Katowicach.

© Metropolia "Silesia" 2014

(32)2530425biuro@gzm.org.pl

40-053 Katowice, ul. Barbary 21a