Nasz profil na Facebooku Biuletyn Informacji Publicznej English Deutsch English English

Gliwice

Gliwice to blisko dwustutysięczne miasto położone w największej polskiej metropolii - Silesii, na skrzyżowaniu europejskich korytarzy transportowych – autostrady A1 i A4 tworzą tu największe skrzyżowanie autostrad w tej części Europy.

Rozwój miasta oparty jest na nowych technologiach, przemyśle motoryzacyjnym oraz logistyce. Dzięki atrakcyjnej lokalizacji oraz proinwestycyjnej polityce władz miasta, prężnie rozwinęła się tu Gliwicka Podstrefa Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Centrum Nauki i Biznesu „Nowe Gliwice”, jak również Śląskie Centrum Logistyki. Obserwuje się też stały przyrost liczby małych i średnich firm działających na terenie miasta.

W Gliwicach funkcjonują dwie uczelnie wyższe, kształcące studentów na kierunkach kluczowych dla gospodarki oraz Park Naukowo - Technologiczny TECHNOPARK, wspierający wykorzystanie w biznesie innowacyjnych technologii.Swym mieszkańcom miasto zapewnia bogatą ofertę rekreacyjną i kulturalną. Symbolem Gliwic jest Radiostacja, najwyższa drewniana konstrukcja na świecie.

Oferta Ligota Zabrska A1/A4

Oferta Dojazdowa 1

Oferta Dojazdowa 2

Oferta Mitregi

Oferta Oswiecimska

Oferta Sw Jacka

Oferta Tarnogórska

Oferta Toszecka

Oferta Zameczek

 

 

 

 

 

Do pobrania:

© Metropolia "Silesia" 2014

(32)2530425biuro@gzm.org.pl

40-053 Katowice, ul. Barbary 21a