Nasz profil na Facebooku Biuletyn Informacji Publicznej English Deutsch English English

Expo Real 2010: Metropolia „Silesia”

4 października 2010 r. w Monachium rozpoczęły się kolejne targi inwestycyjne. Wspólne stoisko z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego oraz miastami: Katowice, Ruda Śląska i Częstochowa jest największą polską ekspozycją na targach. Otwarcia polskiej sekcji dokonali: wiceprezes targów monachijskich, szef EXPO REAL EUGEN EGETENMEIR, radca ekonomiczny ambasady RP w Berlinie minister Jacek Robak, konsul generalna RP w Monachium Barbara Sobótka, sekretarz stanu Ministerstwa Gospodarki Landu Bawarii Katja Hessel oraz wicemarszałek Województwa Śląskiego Zbyszek Zaborowski.

W swoich wypowiedziach podkreślano znaczenie Targów Monachijskich w budowaniu dobrych relacji pomiędzy samorządami a potencjalnymi inwestorami. W tym roku miasta Metropolii „Silesia” oraz Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego zajmują największą powierzchnię wśród polskich wystawców. W ciągu trzech dni targowych kilkadziesiąt tysięcy osób będzie miało okazję zapoznać się z naszą ofertą inwestycyjną. Czy i w jakim zakresie znajdzie to odzwierciedlenie w postaci zawartych umów  okaże się w przyszłości.

Metropolia „Silesia” przygotowała materiały promocyjne zawierające oferty inwestycyjne miast członkowskich. 46 działek  z 11 miast, o różnym przeznaczeniu zaprezentowane zostanie w formie eleganckich teczek oraz multimedialnej prezentacji wykonanej w kilku językach. Szeroka dystrybucja materiałów w kraju i zagranicą pozwoli na dotarcie z bogatą ofertą do potencjalnych inwestorów.

W tegorocznych targach Expo Real 2010 wzięło udział 1645 wystawców z 35 krajów oraz 37.000 odwiedzających z 73 krajów . Polska była na drugim miejscu wśród wystawców, po Niemczech, w targach wzięły udział 64 miasta i  firmy z Polski.

© Metropolia "Silesia" 2014

(32)2530425biuro@gzm.org.pl

40-053 Katowice, ul. Barbary 21a