Nasz profil na Facebooku Biuletyn Informacji Publicznej English Deutsch English English

Metropolia "Silesia" na Expo Real 2009

Metropolia „Silesia” od 5 do 7 października 2009 r. przedstawiła na Targach w  Monachium wspólną ofertę inwestycyjną poszczególnych miast członkowskich. Na stoisku, o łącznej powierzchni 90 m2, Metropolia zaprezentowała  się wraz ze Śląskim Urzędem Marszałkowskim oraz miastem Katowice, obecni byli także przedstawiciele Bytomia, Dąbrowy Górniczej, Gliwic, Rudy Śląskiej i Sosnowca.
        
Miasta Metropolii „Silesia” zaprezentowały szczegółowe oferty inwestycyjne – od niezabudowanych terenów przez poprzemysłowe budynki na sprzedaż aż po atrakcyjne projekty rozbudowy i przebudowy całych dzielnic miejskich. Na stoisku prowadzone były rozmowy, które zapoczątkowały biznesowe kontakty.

W czasach obecnego spowolnienia gospodarczego zagranicznego inwestora nie jest łatwo przekonać do szybkiej decyzji. Stąd tez rozmowy często miały charakter informacyjny i rozpoznawczy. Szczegóły znaleźć można było w specjalnie przygotowanych materiałach promocyjnych.
        
Niewątpliwie atrakcją stoiska były sadzonki dębów, przywiezione przez Dąbrowę Górniczą, „Debowe Miasto” naszej Metropolii, specjalnie wyhodowane na tę okazję. Dęby były rozchwytywane przez odwiedzających i zabierane jako cenna i oryginalna pamiątka. Podczas spotkania z polskimi wystawcami, metropolitalne dęby zostały także uroczyście zasadzone w ogrodzie Konsulatu RP w Monachium.

Wspólna, profesjonalna prezentacja miast Metropolii na targach Expo Real w Monachium przyniesie na pewno wymierne efekty promocyjne i gospodarcze dla regionu.

Międzynarodowe Targi Nieruchomości Inwestycyjnych EXPO REAL zdobyły sobie niekwestionowaną pozycję jednego z liderów targów inwestycyjnych na świecie, a ich dynamika rozwoju jest niespotykana w całej branży targowej. Impreza ta cieszy się ogromnym i rosnącym zainteresowaniem całej branży nieruchomości. W tegorocznej edycji targów wzięło udział 1580 wystawców,  a tereny targowe  odwiedziło 21 tysięcy osób z 73 krajów.

Polska jest tradycyjnie już znaczącym partnerem w targach EXPO REAL -  w tym roku  wzięło w nich udział 40 miast oraz firm z naszego kraju .

© Metropolia "Silesia" 2014

(32)2530425biuro@gzm.org.pl

40-053 Katowice, ul. Barbary 21a